Yemek Kartı vs Toplu Yemek

catering-kart

Bu yazıda firmaların personel yemekleri konusundaki başlıca iki çözüm yolu olan yemek kartı sistemi ve toplu yemek hizmeti sistemini karşılaştırmalı olarak anlatacağız. Her iki hizmetin de avantajları olduğu gibi diğerine göre dezavantajı bulunmaktadır. Firmanızın vereceği kararlarda göz önünde bulundurulması gereken ana etkenleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Yemek Kartı Sistemi: Çalışanlara verilen kartlarla, çalışanlar anlaşmalı restoranlardan, kafelerden ve marketlerden alışveriş yapabilir.

Toplu Yemek Sistemi: Yemekler yemek saatinde firmanızın yemekhanesinde sıcak olarak servise hazır hale getirilir.

 

Yemek Kartı Sistemi Avantajları

 

  • Firmadaki çalışan personeller iş yeri dışında da çalışmak durumunda kalıyorsa onlar için faydalı bir yöntem olacaktır.

yemekkarti1

 

  • Çalışanlarınız yemek konusunda fazla seçiciyse ya da beslenme alışkanlığı farklıysa, kart sistemi sayesinde diledikleri yemekleri yiyebilirler.

yemekkarti2

 

  • Yemek kart sistemi size restoran ve kafelerde çeşitli indirimler sunar.

yemekkarti4

 

Toplu Yemek & Catering Hizmeti Avantajları

 

yemekhizmeti1

 

  • Toplu yemek, kalite-fiyat olarak kart sistemine göre daha ucuzdur. Kartlı sistemde aynı kalitede yemek yiyebilmek için 2-3 kat daha fazla hesap ödemeniz gerekir.

yemekhizmeti2

 

  • Toplu yemek hizmeti zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Hem çalışan için yolda kaybedilen vakit, hem de işveren için öğle molalarında geç kalınması gibi problemlerin önüne geçilir.

yemekhizmeti3

 

İşinizin yapısına, boyutuna ya da iş yerinizin konumuna göre değişkenlik gösterebilecek bu iki tercih arasındaki başlıca ayrımları kısaca listeledik. Hangi hizmetin size uygun olduğunu yukarıdaki kıstaslar altında belirleyin ve optimum verimi elde edin.