Blog

TÜİK Verilerine Göre Enflasyon

2019 Mart sonu itibariyle Türkiye İstatistik Kurumu tarafından Mart ayı enflasyonu açıklandı. Çıkan enflasyon endeks rakamları neticesinde bir önceki yılın Mart ayına göre %19,6 olarak ortaya çıkmaktadır. Bu enflasyon rakamı özellikle son yıllara kadar %10 dolaylarında olan yıllık enflasyon rakamları göz önüne alındığında oldukça yüksek bir rakam olup, doğal olarak fiyatlardaki artışı temsil etmektedir.

Özellikle 2018 yılının Temmuz ve Ağustos aylarında yabancı kurlarda gerçekleşen dalgalanmalar ve Türk Lirasının değer kaybetmesi bu yüksek enflasyon rakamının başlıca sebeplerindendir. Doların artması sebebiyle yerli üretici için ham madde ihtiyacının karşılanma maliyeti artmış ve bu da toplam maliyetlerin artmasına ve fiyatlara zam olarak yansıtılmasına neden olmuştur. Bu yüksek enflasyona istinaden asgari ücret de %26 oranında arttırılarak alım gücündeki kayıplar önlenmeye çalışılmıştır. Fakat bu da yine maliyetlerin daha da artmasına sebep olan bir faktördür.

Gıda Fiyatlarındaki Enflasyon Etkisi

Enflasyon rakamlarının bu denli yüksek olmasından en çok etkilenen ise tarım ve hayvancılığın maliyetlerinin yükselmesi sebebiyle gıda üreticileri olmuştur. Toplu yemek üreticileri, klasik Türk mutfağının her türden yemeklerini geniş bir yelpazede ürettiğinden dolayı gıda fiyatlarında gerçekleşen enflasyonu ilk hisseden sektörlerden biri olmuştur. Öte yandan uzun dönemli sözleşmeler neticesinde satış fiyatlarında da bir artışa gidilememesi ve yüksek rekabet ortamı sebebiyle müşterilere bu fiyat artışı yansıtılamamaktadır.

Catering ve yemek firmaları açısından bu süreç bir geçiş süreci olarak değerlendirilmekte ve gıda fiyatları dengelendikten sonra müşterilerine de bu fiyatları zamana göre yansıtabilecek böylece sektörde ayakta kalmaları daha sağlıklı olacaktır.

tüfe
TÜİK verilerine göre Tüketici Fiyat Endeksi

Gaziosmanpaşa Yemek Şirketleri

gaziosmanpaşa yemek firmaları

İstanbul Gaziosmanpaşa’da yemek firması arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. İstanbul’un çeşitli bölgelerinde bulunan mutfaklarımız sayesinde İstanbul’un her bölgesine aktif olarak hizmet verebilmekteyiz. Gaziosmanpaşa da aktif hizmet bölgelerimizden bir tanesidir. Gaziosmanpaşa’da bulunan mutfağımızdan yemekleriniz kısa bir mesafeden götürülerek yemekleriniz lezzetli ve taze olarak size servis edilecektir. Gaziosmanpaşa yemek firmalarını araştırıyorsanız Net Kurumsal‘dan teklif almadan karar vermeyin!

Gaziosmanpaşa Catering Firması

Gaziosmanpaşa mahalleleri aşağıdaki gibidir:

Bağlarbaşı Yemek Firması

Barbaros Hayrettinpaşa Yemek Firması

Fevzi Çakmak Yemek Firması

Hürriyet Yemek Firması

Karadeniz Yemek Firması

Karayolları Yemek Firması

Karlıtepe Yemek Firması

Kazım Karabekir Yemek Firması

Merkez Yemek Firması

Mevlana Yemek Firması

Pazariçi Yemek Firması

Sarıgöl Yemek Firması

Şemsipaşa Yemek Firması

Yeni Yemek Firması

Yenidoğan Yemek Firması

Yıldıztabya Yemek Firması

Gaziosmanpaşa ilçesinin tamamında ve yani yukarıdaki mahallelerin tamamında catering ve tabldot yemek hizmeti veren bir firma olarak Net Kurumsal siz değerli müşterilerin iş tekliflerini beklemektedir.


Gaziosmanpaşa’da Yemek Firması İletişim

Net Kurumsal Catering

Tel: 0212 438 09 54

E-Mail: info [@] netkurumsal.com


Bu yazıda Gaziosmanpaşa yemek şirketlerini arayanlar için Bahçelievler’de bulunan bir catering yemek firmasının iletişim bilgileri paylaşılmıştır. 

Avcılar Yemek Firmaları

avcılar yemek firmaları

İstanbul Avcılar’da yemek firması arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. İstanbul’un çeşitli bölgelerinde bulunan mutfaklarımız sayesinde İstanbul’un her bölgesine aktif olarak hizmet verebilmekteyiz. Avcılar da aktif hizmet bölgelerimizden bir tanesidir. Avcılar’da bulunan mutfağımızdan yemekleriniz kısa bir mesafeden götürülerek yemekleriniz lezzetli ve taze olarak size servis edilecektir. Avcılar yemek firmalarını araştırıyorsanız Net Kurumsal‘dan teklif almadan karar vermeyin!

Avcılar Catering Firması

Avcılar mahalleleri aşağıdaki gibidir:

Ambarlı Yemek Firması

Cihangir Yemek Firması

Denizköşkler Yemek Firması

Firüzköy Yemek Firması

Gümüşpala Yemek Firması

Merkez Mahalle Yemek Firması

Mustafa Kemalpaşa Yemek Firması

Tahtakale Yemek Firması

Üniversite Yemek Firması

Yeşilkent Yemek Firması

Avcılar ilçesinin tamamında ve yani yukarıdaki mahallelerin tamamında catering ve tabldot yemek hizmeti veren bir firma olarak Net Kurumsal siz değerli müşterilerin iş tekliflerini beklemektedir.


Avcılar’da Yemek Firması İletişim

Net Kurumsal Catering

Tel: 0212 438 09 54

E-Mail: info [@] netkurumsal.com


Bu yazıda Avcılar yemek şirketlerini arayanlar için Bahçelievler’de bulunan bir catering yemek firmasının iletişim bilgileri paylaşılmıştır.